birgün

13° HAFİF YAĞMUR

Tariş zeytinyağı alım fiyatını 35 TL olarak belirledi

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği, 2021-2022 dönemi alım kampanyasında sızma yağlara kilogram başına 35 lira fiyat belirlediğini açıkladı.

EKONOMİ 04.11.2021 17:14
Tariş zeytinyağı alım fiyatını 35 TL olarak belirledi
Abone Ol google-news

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Hilmi Sürek, Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği’nin 2021-2022 dönemi alım kampanyasında sızma yağlara 35 TL fiyat belirlediklerini ifade etti.

Amaçlarının ürünün değerini koruyarak, üreticiyi mağdur etmemek olduğunu ifade eden Sürek, şöyle konuştu:

‘’Kooperatif bölgelerimizden gelen fiyat değerlendirmelerini, rekolte miktarlarını, iç ve dış piyasaları dikkate alarak, üreticimizi memnun etmeyi hedefleyen fiyat seviyesiyle ürün alım kampanyasını açtık. Kampanya süresince piyasa hareketlerini de izleyerek, gelişmelere göre hareket edeceğiz. Ürünün değerini koruyarak, üreticimizi mağdur etmemek başlıca amacımızdır. Bu doğrultuda başlattığımız alım kampanyası tüm camiamıza hayırlı uğurlu olsun.

Geçtiğimiz yıl başarılı bir alım kampanyası yürüttük. Üretici ortaklarımızla omuz omuza 2020-2021 kampanya dönemini hem alımlar hem de satışlar açısından memnuniyet verici şekilde tamamladık. Bu yıl da bölge, ülke ve dünya üretimi ve fiyat oluşumlarını dikkate alarak, titiz değerlendirmeler sonucunda sızma zeytinyağına 35 TL fiyat belirleyerek, alımlara başladık.’’

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği’nin tüm kooperatifleri ve 28 bin ortağıyla bölgede güçlü bir yapıya sahip olduğunu anlatan Hilmi Sürek, en önemli gücünün ortaklar ve ortaklarının ürünü olan zeytinyağının kalitesi olduğunu vurguladı. Sürek, ‘’Birliğimizin açıkladığı alım fiyatının tüm üreticilere, sektörümüze ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum’’ diye konuştu.

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği, geçen sezon sızma zeytinyağının kilogramını 26 liradan almıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol