Adana'da ayaklarına taş bağlanıp sulama kanalına atılan Ali Ertan'ın, babası Mehmet Ertan tarafından öldürüldüğü açığa çıktı.

Taş bağlanıp kanala atılan genci, babasının öldürdüğü ortaya çıktı

Adana'da ayaklarına taş bağlanıp sulama kanalına atılan, boğazında kesi izi bulunan Ali Ertan'ı (21), özel okulda matematik öğretmeni olan babası Mehmet Ertan'ın tartışma sonucu bıçaklayarak öldürdüğü ortaya çıktı. Mehmet Ertan ile kendisine yardım eden eşi Adle Ertan, aynı evde yaşadığı Rukiye A. ve ablasının eşi gözaltına alındı.

DHA'nın aktardığı habere göre, Seyhan ilçesine bağlı Yalmanlı Mahallesi’nde, 11 Kasım'da, narenciye bahçesinde bekçilik yapan kişi, sulama kanalında, içinde cansız beden bulunan çuvalı gördü. Bekçinin ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Gelen su altı polisleri, çuvaldaki erkek cesedini sudan çıkardı.

Yapılan incelemede yarı çıplak cansız bedednin boğazında bıçak kesilerinin olduğu, ayaklarına da taş bağlandığı belirlendi. İncelemenin ardından cansız beden, kimlik ve kesin ölüm nedeni tespiti için Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Yapılan otopside, cesedin Ali Ertan'a ait olduğu tespit edildi.

BIÇAKLAYARAK ÖLDÜRMÜŞ

Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Adli Tıp Kurumu morgunda çocuklarını teşhis eden ve özel okulda matematik öğretmeni olan baba Mehmet Ertan ile anne Adle Ertan’ı emniyete götürdü. Ailenin, oğulları için kayıp başvurusunda bulunmamasından şüphelenen polis, anne ile babayı çapraz sorguya aldı. Yapılan sorguda, Mehmet Ertan’ın, 10 Kasım'da Seyhan ilçesi Yenibey Mahallesi’ndeki evinde tartıştığı oğlu Ali Ertan’ı boğazından bıçaklayarak öldürdüğü belirlendi.

Uyuşturucu nedeniyle çıkan tartışma sonucu öldürüldüğü ihtimali üzerinde durulan Ali Ertan’ın cansız bedeninin, babası Mehmet Ertan’ın aynı evde yaşadığı Rukiye A. ve ablasının eşi tarafından otomobille taşındığı ve sulama kanalına atıldığı tespit edildi. Bu tespitler üzerine Rukiye A. ile ismi açıklanmayan kişi de gözaltına alınıp, emniyete götürüldü.

Öte yandan Ali Ertan’ın, yakınları tarafından alınan cenazesi, Küçükoba Mezarlığı’nda defnedildi. Emniyetteki 4 şüphelinin ise sorgularının sürdüğü öğrenildi.