birgün

15° AÇIK

Tayvan’da 13 katlı binada yangın: 46 can kaybı

Tayvan'ın güneyindeki Kaoşiong kentinde 13 katlı binada çıkan yangında 46 kişi hayatını kaybetti.

DÜNYA 14.10.2021 09:39
Tayvan’da 13 katlı binada yangın: 46 can kaybı
Abone Ol google-news

Doğu Asya ülkesi Tayvan’da 14 katlı bir binada yangın çıktı.

Tayvan haber ajansı CNA'nın Kaoşiong İtfaiye Dairesi yetkililerine dayandırdığı haberine göre yangın, ülkenin güneyindeki Kaoşiong kentinin Yançıng bölgesindeki ofis ve meskenlerin olduğu 13 katlı binada, yerel saatle 02.54'te çıktı.

İtfaiye ekiplerinin çalışması sonucunda yangın 07.17'de söndürebildi.

Ekipler, yangının söndürülmesinin ardından girdikleri binada 9 kişinin cansız bedenini buldu. Daha sonra can kaybı 46'ya yükseldi. Yangın nedeniyle yaralanan 41 kişi tedavi altında.

tayvan-da-13-katli-binada-yangin-14-can-kaybi-932025-1.

Yetkililer, binanın yaklaşık 40 yaşında olduğunu ve çökme tehlikesine karşı çalışmaların oldukça yavaş ilerlediğini ifade etti. Dükkan, ofis ve dairelerden oluşan bina tamamen kullanılamaz hale geldi.

Yangının birinci katta başlayıp tüm binaya yayıldığını düşündüklerini aktaran yetkililer, yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışmaların sürdüğünü kaydetti. Bazı görgü tanıkları bir patlama sesi duyduklarını aktardı. Hükümet kundaklama ihtimalinin de araştırıldığını belirtti.

Bölge sakinleri ise binada yaşayanların çoğunun yaşlılar olduğunu belirtti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol