birgün

24° AZ BULUTLU

SİYASET 04.06.2020 16:06

TBMM'nin sitesi üç ismin vekilliğinin düşürülmesi ardından jet hızıyla güncellendi!

CHP ve HDP’li üç ismin milletvekilleri, Meclis’e bir anda getirilerek okunan tezkerelerin ardından düşürüldü. TBMM'nin internet sitesinde ise jet hızıyla güncelleme yapıldı

TBMM'nin sitesi üç ismin vekilliğinin düşürülmesi ardından jet hızıyla güncellendi!

HABER MERKEZİ

Haklarında kesinleşmiş yargı kararları olduğu gerekçesiyle CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven, HDP İstanbul Milletvekili Musa Farisoğulları’nın milletvekillikleri düşürüldü.

Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada "Adaleti, hakkı ve hukuku sağlamak için demokrasi mücadelesine devam edeceğiz" dedi.

Enis Berberoğlu ise "TBMM'de milletvekilliğim düşürüldü ve kalan cezamın infazına devam edilmesi kararlaştırıldı. Kalan 18 aylık cezam için teslim olacağım. Bu karar bana hiçbir şekilde sürpriz olmadı. Çünkü Türkiye'de demokrasi koşullarında düzelme yok. Bana da isabet edecek demokrasi piyangosu beklemek olmazdı. Genel Başkanımızın ifade ettiği gibi demokrasi için bedel ödenecekse önce CHP'liler öder" ifadelerini kullandı.

Vekilliğin düşürülmesiyle neredeyse eş zamanlı olarak TBMM'nin internet sitesinde jet hızıyla güncelleme yapıldı.

Vekillerin isimlerinin yer aldığı sayfalardaki bilgiler kısmına "ANAYASAYA GÖRE MİLLETVEKİLLİĞİNİN DÜŞMESİ - 04.06.2020" ifadeleri eklendi.

tbmm-nin-sitesi-uc-ismin-vekilliginin-dusurulmesi-ardindan-jet-hiziyla-guncellendi-739954-1.

tbmm-nin-sitesi-uc-ismin-vekilliginin-dusurulmesi-ardindan-jet-hiziyla-guncellendi-739955-1.

tbmm-nin-sitesi-uc-ismin-vekilliginin-dusurulmesi-ardindan-jet-hiziyla-guncellendi-739956-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız