TCDD, KAOS GL'nin "Nefrete karşı el ele" kamu spotuna hakkında suç duyurusunda bulundu. TCDD tarafından yapılan suç duyurusunda olay hakkında soruşturmanın yapılması ve kamu davası açılması talep edildi. Görüntüler, gerici sosyal medya hesapları tarafından hedef gösterilmişti.

Kaynak: DHA
TCDD'den "Nefrete karşı el ele" kamu spotuna suç duyurusu

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) KAOS GL'nin "Nefrete karşı el ele" kamu spotuna karşı suç duyurusunda bulundu.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan suç duyurusunda film için 29 Kasım 2019 tarihinde sosyal medya reklam filmi olarak izin talep edildiği, Genel Müdürlük tarafından reklam filmi içeriğinin ticari sır olabileceği için daha fazla sorgulanmadığı ve sosyal medyada paylaşılmak üzere trenlerin kullanılmadığı kapalı bir alanda boş bir tren setinde izin verildiği aktarıldı.

Suç duyurusunun izin verildiği gibi reklam filmi olarak değil de sözde kamu spotu olarak çekildiği, izinden çok daha sonra 23 Ağustos tarihinde yayınlandığı, dolayısıyla paylaşımın içeriği, zamanı ve paylaşım yapılan platformun hiç birisinin verilen izne uygun olmadığı belirtildi.

Yapılan suç duyurusunda bahsi geçen olay hakkında gerekli soruşturmanın yapılmasını ve kamu davası açılması talep edildi.