Tecavüz gerekçesiyle tutuklanan İslamcı Gençlik İlim ve Hikmet Derneği Başkanı Rafet Ermiş’in avukatlığını, AKP İstanbul Milletvekili Aday Adayı Necip Kumandaveren’in üstlendiği ortaya çıktı

Tecavüz zanlısının avukatı AKP adayı

GİZEM ALTUNKAYNAK


Sinop’un Gerze ilçesinde dört erkek çocuğa tecavüz ve cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Gençlik İlim ve Hikmet Derneği (GİHDER) Genel Başkanı Rafet Ermiş’in avukatlığını AKP İstanbul Milletvekili Aday Adayı Necip Kumandaveren üstlendi. Cinsel tacize uğrayan çocuklardan birinin babası, ‘’Rafet Ermiş’i cezaevinden çıkarmak için ellerinden geleni yapıyorlar’’ diye konuştu.

‘Endişe ediyoruz’
Ermiş’in yargılanmasına 23 Ekim’de Gerze’de devam edilecek. Mağdur çocuklardan birinin babası Rafet Ermiş’in serbest bırakılması için politik çevrelerin devreye girdiğini belirterek, ‘’Mahkeme günü Rafet Ermiş’in bırakılmasın endişe ediyoruz’’ dedi.

‘Her taraftan kollanıyor’
Önceki duruşmada mahkeme başkanının, ‘’Rafet Bey sizi şimdilik biraz tutacağız’’ dediğini anlatan baba, ‘’7 yaşındaki çocuğuma ‘Peygamberimin Bir Günü’ adlı kitabı okutarak tecavüz etmiş. Hakim, Kuran kursu bahanesiyle çocuklarımıza tecavüz eden bu adama ‘geçmiş olsun’ dileğinde bile bulundu. Avukatının AKP milletvekili aday adayı olduğunu öğrenince endişemiz daha da arttı. Bu durum Ermiş’in her taraftan kollandığını gösteriyor” ifadelerini kullandı.

‘Aileler tehdit edilmiş’
Ermiş’in benzer bir suçtan yargılanıp beraat ettiğini öğrendiklerini de anlatan baba, ‘’O çocukların ailelerine ulaştım. Rafet Ermiş’in temize çıkarılması için aileler, Anadolu Gençlik Derneği çevrelerince tehdit edilmiş ve hayatlarını değiştirmek zorunda kalmışlar. Evlerini taşıyıp, telefon numaralarını değiştirmişler’’ dedi.