birgün

23° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 28.02.2018 17:49

Tekin Yayınevi'nden açıklama: İhsan Eliaçık'ın yanındayız ve tüm yazarlarımızla fuardan çekiliyoruz

Yazar İhsan Eliaçık'ın, Isparta Kitap Fuarı'ndan çıkarılmasının ardından Tekin Yayınevi de tüm yazarlarını fuardan çekti

Tekin Yayınevi'nden açıklama: İhsan Eliaçık'ın yanındayız ve tüm yazarlarımızla fuardan çekiliyoruz

2-11 Mart tarihleri arasında yapılacak olan Isparta Kitap Fuarı'na, yazar R. İhsan Eliaçık, katılamayacağını, bunun nedeninin de Devlet Bahçeli olduğunu iddia etti. Eliaçık, sosyal medya hesabından olayı şu sözlerle aktardı: "Hafta sonu Isparta Kitap Fuarı'na gidecektim. Devlet Bahçeli, listeye bakıp ismimin üstünü çizerek MHP'li belediye başkanına 'fuara sokmayın' talimatı vermiş. En iyi bildiğiniz şey yasakçılık zaten. Belediyeler, fuarlar da babanızın çiftliği. Siz busunuz" Eliaçık'ın bu paylaşımı sonrası Tekin Yayınevi yaptığı açıklamada "Yazarlarımızdan Ataol Behramoğlu, Hanefi Avcı, Enver Aysever ve İbrahim Kaboğlu'nun, söyleşi ve imza günlerinin iptal ettiğimizi ve İhsan Eliaçık'ın yanında olduğumuzu belirtmek isteriz. Yayınevi olarak bu yasakçı zihniyeti ve tutumu yazarlarımızla birlikte kınıyoruz" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız