birgün

14° AZ BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 10.06.2021 13:58

Tekirdağ'da 4 ayrı fabrikada çalışan 130 işçi yemekten zehirlendi

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi'ndeki farklı fabrikalarda çalışan 130 işçi, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Fabrikalara aynı firmadan yemeklerin geldiği öğrenildi.

Tekirdağ'da 4 ayrı fabrikada çalışan 130 işçi yemekten zehirlendi

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde 4 ayrı fabrikada çalışan 130 işçi, yedikleri yemekten zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Fabrikalara aynı firmadan yemeklerin geldiği öğrenildi.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi'ndeki farklı fabrikalarda çalışan 130 işçi mide bulantısı ve ağrı şikayetleri üzerine Çerkezköy Devlet Hastanesi ile ilçedeki özel hastanelere gitti. Gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alınanlardan çoğunluğu, sağlık durumlarının iyi olması üzerine taburcu edildi.

Fabrikalara aynı firmadan yemeklerin geldiği öğrenildi.

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere başvuran kişilerden 13'ü dışında diğerlerinin ayakta tedavileri sonrası taburcu edildiklerini söyledi.

Abban, Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince incelenmek üzere yemeklerden numune alındığını belirtti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol