birgün

14° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

SAĞLIK 07.04.2020 10:20

Tekirdağ'da izolasyonlu sedye kabinleri kullanılmaya başlandı

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından sağlık çalışanlarının ve hastaların, tedavi sırasında koronavirüsten korunması için üretilen 20 izolasyonlu sedye kabini, kentteki hastanelere dağıtıldı

Tekirdağ'da izolasyonlu sedye kabinleri kullanılmaya başlandı


Süleymanpaşa Belediyesi, kendilerine gelen talepler doğrultusunda yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı hastaneler için özel izolasyonlu sedye kabini üretmeye başladı.

Şüpheli vakaların pandemi hastanelerine sevkinde kullanılmak üzere alüminyum profil ve şeffaf naylondan üretilen kabinler üniversite hastanesi, devlet hastanesi ve ilçelerdeki hastanelere teslim edilerek kullanılmaya başlandı.

Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürü Kenan Taşkın, "Bu özel sedyeleri koronavirüsle mücadelede sağlık çalışanlarımızın korunması ve hasta sevklerinde virüs bulaşmaması için ürettik. Daha öncede ateş ölçer kabini üretip hastanemize teslim etmiştik. İlk etapta 20 kabin hazırladık ve ihtiyaç olduğu halde üretime devam edeceğiz" dedi.


Hastane Başhekimi Aykut Demirkıran da sağlık personelinin, bu salgından en az şekilde etkilenmesini sağlamak için gayret ettiklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Diğer kurumlarla sürekli irtibat halindeyiz. Bu sedye koruyucularımızın amacı içeride hastamız yatarken, virüsü dışarıya salmasını engellemek. Sağlık çalışanlarının bu salgından etkilenmesini en aza indirmek için sedyelerin üstünü izole ettik. Enfekte bir hasta geldiğinde sağlık çalışanlarımızın kafasında soru işareti oluyordu. Fakat bu sedye koruyucu sayesinde kafalardaki soru işareti azalacak. Hastalara daha hızlı bir şekilde işlem yapacağız."

tekirdag-da-izolasyonlu-sedye-kabinleri-kullanilmaya-baslandi-712302-1.

AA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız