birgün

21° KAPALI

MEDYA 03.09.2020 11:07

TELE1 ekranı böyle karartıldı

RTÜK'ün, Osmanlı Padişahı Abdülhamid’e yönelik eleştiriler nedeniyle TELE1 kanalına verdiği 5 gün yayın durdurma kararı gece itibariyle başladı. TELE1 ekranı canlı yayında karartılırken, Merdan Yanardağ, dayanışma gösteren herkese teşekkür etti.

TELE1 ekranı böyle karartıldı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK), Osmanlı Padişahı Abdülhamid’e yönelik eleştiriler nedeniyle TELE1 kanalına verdiği 5 gün yayın durdurma kararı bu gece başladı.

Bu karardan sonra RTÜK’ün bir ceza kesmesi halinde, TELE1’in lisansının iptal edileceği ifade edildi.

TELE1 ekranı canlı yayının akabinde karartıldı. Evren Özalkuş’un sunduğu programda Eren Erdem, Necdet Saraç ve Fikret Bila’yla birlikte yer alan kanalın Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, 5 günlük yayın karartma cezası öncesi yaptığı konuşmasında, dayanışma gösteren herkese teşekkür etti. Yanardağ şunları söyledi:

“Bu ülkenin kendi içinden her zaman Namık Kemaller çıkaracağını, Magosa zindanlarında yatmaya hazır gazeteciler çıkaracağına inanıyorum. Tele 1 onların adresidir. Herkese çok teşekkür ediyorum. Bütün dayanışma gösteren gazeteci arkadaşlarımıza ve izleyicilerimize…”

Sunucu Evren Özalkuş da, "Karartılıyoruz ama susmayacağız" dedi.

TELE1 ekranı işte böyle karartıldı…

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol