birgün

8° AÇIK

GÜNCEL 22.09.2021 09:27

‘Temaslar’ sürüyor: Erdoğan, New York’ta Destici ile görüştü

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin New York kentinde BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile bir araya geldi.

‘Temaslar’ sürüyor: Erdoğan, New York’ta Destici ile görüştü

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na katılmak üzere ABD’nin New York kentine giden AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Destici, Türken heyeti, New York Times heyeti, İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile yapılan görüşmelere, FPA ve SETA DC tarafından düzenlenen programa, TAİK tarafından ABD iş dünyasının temsilcileriyle tertiplenen etkinliklere de katıldığını belirtti.

Görüşmeye ilişkin sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Destici, şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanımızla, Türkevi'nde bir araya gelerek; ABD ziyareti, Türkevi'nin açılışı ve sair hususlarla ilgili görüşme gerçekleştirdik. Davetleri, kabulleri ve özellikle New York'ta BM Binası'nın hemen karşısındaki Türk Evi'ni ülkemize kazandırdıkları için teşekkür ederiz.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol