birgün

-3° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 12.01.2021 10:04

Teşvik ödülü, Alican Süner’in oldu

Teşvik ödülü, Alican Süner’in oldu

Kültür Sanat Servisi

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), kurucuları arasında yer alan opera sanatçısı Aydın Gün anısına 2012 yılında başlatılan Aydın Gün teşvik ödülü ile kültür-sanat üretimini desteklemeyi ve geleceğin sanatçılarının yetişmesine katkıda bulunmayı sürdürüyor.

Her yıl klasik müzik alanında gelecek vadeden 30 yaşın altındaki bir genç müzisyene 20 bin TL değerinde destek sağlayan Aydın Gün teşvik ödülünün bu yılki sahibi, 29 yaşındaki keman sanatçısı Alican Süner oldu. Alican Süner’e ödülü 49. İstanbul Müzik Festivali’nin açılış töreninde sunulacak.


Kuşağının öne çıkan kemancılarından, Mersin doğumlu Alican Süner, ilk keman derslerini Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Lili Çumburidze'den aldı ve 2009’da Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu. Sanatçı, yüksek lisans solistlik çalışmalarını ise Berlin Sanat Üniversitesi’nde sürdürüyor. Süner, genç yaşında birçok ödülün sahibi olmayı başarmış bir isim.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız