birgün

14° AZ BULUTLU

GÜNCEL 06.08.2021 12:44

The Offspring, Covid-19 aşısı olmayan davulcusu Pete Prada'yı gruptan çıkarttı

Ünlü müzik grubu The Offspring, Covid-19 aşısı yaptırmadığı için davulcusu Pete Parada'yla yolları ayırdı. Parada, "Gruba karşı herhangi bir olumsuz duygu taşımıyorum" dedi.

The Offspring, Covid-19 aşısı olmayan davulcusu Pete Prada'yı gruptan çıkarttı

ABD'li dünyaca ünlü müzik grubu the Offspring, davulcusu Pete Prada'yı Covid-19 aşısı olmadığı gerekçesiyle gruptan çıkarttı.

Ayrılığı sosyal medya hesabında duyuran Prada, aşı olmamak için geçerli tıbbi sebeplerinin bulunduğunu ancak grup üyelerinin bu koşullarda stüdyo kayıtlarında ve konserlerde birlikte çalmanın riskli olduğunu söyleyerek kendisini gruptan çıkarttığını belirtti.

Parada, aşı olmama kararını doktorunun önerisiyle aldığını, uzun yıllardır bir bağışıklık sistemi rahatsızlığı olan Guillain-Barré Sendromu yaşadığını açıkladı.

Instagram hesabından açıklama yapan müzisyen, aşı yaptırmadığı sürece grupla kayıt yapmasına ya da turneye çıkmasına izin verilmediğini, diğer üyelerin stüdyo kayıtlarında ve konserlerde birlikte çalmak istemediğini söylediğini ifade etti.

"Grubuma karşı herhangi bir olumsuz duygu taşımıyorum" diyen davulcu, "Onlar kendileri için en iyisinin ne olduğunu düşünüyorlarsa onu yapıyorlar, ben de öyle yapıyorum" dedi.

Parada, dinleyicileri ve grup arkadaşlarını çok özleyeceğini de aktarırken The Offspring grubu konuya dair henüz bir açıklama yapmadı.

Dünya turnesine hazırlanan grubun son albümü 'Let the Bad Times Roll' nisan ayında çıkmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol