birgün

8° PARÇALI BULUTLU

EKONOMİ 28.12.2020 21:30

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan: Birleşik Krallık ile yeni bir dönem başlıyor

İngiltere ile imzalanacak ticaret anlaşmasıyla ilgili açıklama yapan Bakan Pekcan, "Hem Türkiye hem de Birleşik Krallık’ın karşılıklı olarak kazanacağı yepyeni bir dönem başlıyor" dedi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan: Birleşik Krallık ile yeni bir dönem başlıyor

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, İngiltere ile imzalanacak anlaşma ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Pekcan Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

"Hem Türkiye hem de Birleşik Krallık’ın karşılıklı olarak kazanacağı yepyeni bir dönem başlıyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde sonuçlandırdığımız, BK ile ticari ilişkilerimizin yeni temeli, çerçevesi olacak Serbest Ticaret Anlaşmasını (STA) yarın imzalıyoruz.

En büyük 3’üncü ticaret ortağımız olan BK ile ticari ilişkilerimizi kazan-kazan prensibiyle artırarak sürdürmemizi amaçlayan söz konusu STA, BK ile ilişkilerimizin daha da derinleştirilmesi yönünde çok kritik bir adımdır.

2017’den bu yana süren, AB ile Gümrük Birliği anlaşmamız sonrasında imzaladığımız en önemli anlaşma olacak olan bu STA’nın imzalanmasında emeği geçen başta BK Ticaret Bakanı Sayın Liz Truss olmak üzere Türk ve İngiliz heyetlerine teşekkür ediyorum.

Anlaşmamızın ülkelerimize ve iş dünyamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol