birgün

12° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 14.07.2021 08:15

TİHEK Başkanı Süleyman Arslan görevden alındı, yerine Muharrem Kılıç atandı

Cumhurbaşkanı kararıyla, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) Başkanı Süleyman Arslan görevden alındı, yerine Muharrem Kılıç atandı.

TİHEK Başkanı Süleyman Arslan görevden alındı, yerine Muharrem Kılıç atandı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında atama kararları yer aldı.

Buna göre Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) Başkanlığına Muharrem Kılıç getirilirken, İkinci Başkanlığa Alişan Tiryaki, kurul üyeliklerine ise Burhan Erkuş, Dilek Ertürk, Harun Mertoğlu, İsmail Ayaz, Mehmet Emin Genç, Muhammet Ecevit Carti, Saffet Balın, Ünal Sade ve Zennure Ber'in atamaları yapıldı.

Bu atama kararıyla 2017 yılından beri TİHEK Başkanlığı koltuğunda oturan Süleyman Arslan görevden alınmış oldu.

tihek-baskani-suleyman-arslan-gorevden-alindi-yerine-muharrem-kilic-atandi-898865-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol