birgün

24° AZ BULUTLU

SPOR 16.11.2019 21:20

Tite: Messi bana çenemi kapatmamı söyledi

Tite: Messi bana çenemi kapatmamı söyledi

Brezilya Milli Takımı Teknik Direktörü Tite, Arjantin ile oynanan maçta Lionel Messi ile arasında geçen diyaloğu anlattı.

Suudi Arabistan'da yapılan dostluk maçında Arjantin, 4 maçlık cezası sona eren Lionel Messi'nin tek golüyle Brezilya'yı mağlup etti. Brezilya'nın 58 yaşındaki teknik direktörü Tite, karşılaşma sonrası Messi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Goal Türkiye'nin aktardığına göre ilk yarıda Messi, karşılaşmanın hakemine itiraz eden Tite'ye parmaklarıyla 'sus' işareti yapmıştı. O hareket üzerine Tite ise şunları söyledi:

"Hakeme itiraz ettim çünkü Messi'nin sarı kart görmesi gerekiyordu. Messi ise bana çenemi kapatmamı söyledi. Ben de ona çenesini kapatmasını söyledim. Hepsi bu. Daha fazla bu konu hakkında yorum yapmak istemiyorum. Güçlü hakemlere ihtiyacımız var. Messi'nin kart görmesi lazımdı, itiraz etmekte haklıydım."

Arjantin mağlubiyeti ile birlikte 5 maç üst üste galibiyete hasret kalan Brezilya, son olarak Copa America finalinde Peru'yu mağlup etmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız