10 yıl önce AKM’ye asılan Boyun Eğme pankartını bu kez İstiklal Caddesi'nde bulunan Demirören AVM’ye asan TKP’liler, eylemde “Her Yer Taksim Her Yer Direniş”, “Boyun Eğme Memlekete Sahip Çık”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganları attı. Polisin müdahale ettiği eylemde çok sayıda TKP'linin gözaltına alındığı bildirildi.

Kaynak: Haber Merkezi
TKP, Gezi'nin 10. yılında Taksim'de "Boyun Eğme" dedi

Türkiye Komünist Partisi (TKP), Gezi Direnişi'nin 10. yıl dönümü nedeniyle Taksim'de eylem gerçekleştirdi. 10 yıl önce AKM’ye asılan Boyun Eğme pankartını bu kez İstiklal Caddesi'nde bulunan Demirören AVM’ye asan TKP’liler, eylemde “Her Yer Taksim Her Yer Direniş”, “Boyun Eğme Memlekete Sahip Çık”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganları attı.

İstiklal Caddesi’nde yürüyüşe geçen TKP’lilere eylemin ilk dakikalarında polisin müdahalesiyle karşılaştı.

ÇOK SAYIDA TKP ÜYESİ GÖZALTINA ALINDI
TKP’nin sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarda şu ifadelere yer verildi:

“10 yıl önce gerici AKP iktidarına karşı milyonların sokağa döküldüğü onurlu direnişimizin başladığı yerde bir aradayız.

Boyun eğmeyenler kazanacak, biz kazanacağız! Tüm engellemelere baskıya rağmen sözümüzü haykırmaya devam ediyoruz. Bu karanlığı, umutsuzluğu yırtıp atacağız.”

Çok sayıda TKP üyesinin gözaltına alındığını da duyuran TKP, “Hukuksuz gözaltıların derhal serbest bırakılmalıdır” dedi.

İstiklal Caddesi’ndeki eylemde 37 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Öte yandan İstanbul Valiliği açıklamasında Taksim'deki gösterilerde gözaltına alınan sayısı 59 olarak açıklandı.