birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Tokat skandalı hakkında ilk kez konuşan Fatma Şahin: Fark etmedim

Muharrem Sarıkaya’nın canlı yayında bir basın emekçisine tokat attığı esnada hiçbir tepki göstermeyen Fatma Şahin’e tepkiler yükselmişti. Söz konusu olaya ilişkin konuşan Şahin, atılan tokadı görmediğini savunarak, “Orada ben fark etmiş olsaydım, ayağa kalkıp tepki gösterebilirdim.  Bu sonradan görmüş olduklarımı görseydim en azından ‘ne oluyor’ derdim” şeklinde konuştu.

SİYASET 05.04.2022 09:33
Tokat skandalı hakkında ilk kez konuşan Fatma Şahin: Fark etmedim
Abone Ol google-news

Muharrem Sarıkaya'nın basın emekçisine kameralar kayıttayken attığı tokat günlerce konuşulmuştu. Sarıkaya önce Habertürk’teki görevinden uzaklaştırılmış, ardından da yazar olarak geri dönmüştü.

O sırada röportaj veren Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in bu saldırı karşısında sessiz kalması eleştirilmişti. Şahin eleştirilere A Haber'de yayınlanan bir programdan yanıt verdi.

Atılan tokadı görmediğini öne süren Şahin, “Orada ben fark etmiş olsaydım, ayağa kalkıp tepki gösterebilirdim. Bu sonradan görmüş olduklarımı görseydim en azından ‘ne oluyor’ derdim” şeklinde konuştu.

Olayı anlatan Şahin, “Ben yayına geç kalmıştım. Gelir gelmez oturdum. Sizin monitörünüz bu dendi ve oturduk. 40 dakikam vardı ve tek amacım bu programı nasıl verimli geçirebilirdi” dedi. Rejide neler yaşandığına ilişkin de konuşan AKP’li Şahin, “Ben çaprazdaki kamerama bakıyordum. Canlı yayındayız ve doğru yönetmek zorundayım diyordum kendime. 40 dakika sürdü program. Rejideki kız bana dedi ki ‘Siz olmasaydınız bu programı yapamazdık. Teşekkür ederiz, sizi seviyoruz. Ben de ona ‘Ben de sizi seviyorum’ dedim. Ama bu cümle farklı yere çekildi. Ben kendime göre sistem çöktü ve canlı yayın berbat olabilir diye üzülmüştüm” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Muharrem Sarıkaya, Fatma Şahin'le Gaziantep'in kurtuluşunun yıl dönümü nedeniyle Habertürk kanalında bir canlı yayın gerçekleştirdiği sırada İHA muhabiri Ahmet Demir'e tokat atmıştı. Tokatın ardından yayın devam etmiş, Şahin ise olaya tepkisiz kalmıştı. Sosyal medyada büyük tepkiye yol açan Sarıkaya, olayla ilgili 'mazeretsiz özür dilediğini' ifade ederken; Şahin ise Sarıkaya'nın yaptığının yanlış olduğunu belirtmişti. Muhabir Ahmet Demir ise, Sarıkaya'nın özrünü kabul etmeyerek dava açacağını açıklamıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol