birgün

17° AÇIK

KADIN 19.08.2021 11:49

Tokat’ta Ayhan B. isimli erkek, 2 gün boyunca alıkoyduğu kadını feci şekilde darp etti

Tokat’ın Turhal ilçesinde yaşayan Ayhan B., isimli erkek, barışma talebini reddeden S.T.'yi alıkoydu. 2 gün boyunca alıkoyduğu S.T.'yi feci şekilde darp eden Ayhan B., tutuklu yargılanacak.

Tokat’ta Ayhan B. isimli erkek, 2 gün boyunca alıkoyduğu kadını feci şekilde darp etti

Merve ATICI

Tokat’ta S.T., isimli kadın, Ayhan B., isimli erkek tarafından alıkonuldu. Ayhan B'nin 2 gün boyunca alıkoyduğu S.T., Ayhan B., tarafından feci şekilde darp edildi. Bugün çıkarıldığı mahkemece hakkında tutuklu yargılama kararı verilen Ayhan B.'nin serbest bırakılmamasını talep eden S.T., “İçeri girsem de buradan çıkınca seni öldüreceğim diyor. Sonumun öldürülen diğer kadınlar gibi olmasını istemiyorum” dedi.

16 Ağustos Pazartesi günü Tokat’ın Turhal ilçesinde meydana gelen olayda iddiaya göre, 31 yaşındaki Ayhan B., bir süre önce ayrıldığı 22 yaşındaki S.T., ile görüşmek istedi. Görüşme talebi reddedilen Ayhan B., ısrar ve tehditlerini sürdürünce, S.T., görüşmeyi kabul etti. Ayhan B., barışma talebini reddeden S.T.'yi feci şekilde darp etti. Bir süre sonra baygınlık geçiren S.T., Ayhan B., tarafından alıkonuldu.

'TEHDİT VE ŞANTAJLA İFADE VERDİRDİ'

Ailesinin S.T.'ye ulaşma çabaları üzerine kadını yine darp ve tehditle Tokat’ın Zile ilçesinde bulunan bir karakola götüren Ayhan B., ‘S.T.'nin kendi isteğiyle yanında olduğuna ilişkin ifade verdi. S.T., burada da iddiaya göre Ayhan B'nin ailesine ve kendisine zarar vereceği korkusuyla söz konusu ifadeyi doğruladı.

S.T.'yi yeniden Turhal’a götüren Ayhan B., zorla alıkoyduğu kadına yönelik darp ve tehditlere devam etti. 18 Ağustos Çarşamba günü alıkonulduğu evden kaçmayı başaran S.T., ailesinin yanına döndü.

Ailesinin yanına döndükten sonra hastaneden darp raporu alan ve Ayhan B.'den şikayetçi olan S.T., serbest bırakılması durumunda Ayhan B'nin kendisine zarar vereceğini söyledi. Kamuoyunun sesini duymasını ve Ayhan B'nin tutuklanmasını talep eden S.T., "Sesimin duyulmasını istiyorum. İçeri girsem de ‘çıkınca seni öldürürüm’ diyor. Sonumun diğer kadınlar gibi olmasını istemiyorum. Lütfen yardım edin" diye konuştu.

TUTUKLU YARGILANACAK

Gözaltına alınmasının ardından mahkemeye çıkarılan Ayhan B., hakkında tutuklu yargılama kararı verildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol