birgün

4° HAFİF YAĞMUR

TOKİ, içinden petrol boru hattı geçen alana Millet Bahçesi yapacak

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na bağlı TOKİ, Kağıthane'deki İstanbul Çevre Yolu kenarındaki, ortasından petrol boru hattı geçen yüksek eğimli araziye Millet Bahçesi yapacak.

GÜNCEL 02.08.2022 14:17
TOKİ, içinden petrol boru hattı geçen alana Millet Bahçesi yapacak Fotoğraf: ANKA
Abone Ol google-news

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı TOKİ, İstanbul’da bir Millet Bahçesi daha yapmak için ihale açtı.

Kağıthane’nin kuzey bölgesinde, İstanbul Çevre Yolu kenarına yapılacak olan yeni Millet Bahçesi, yaklaşık 28 bin metrekarelik bir alanı kapsayacak. Sadabad-2 Viyadüğü'nün güneybatı kıyısında yer alacak olan park düzenlemesi, yaklaşık 25 bin metrekarelik Kağıthane Belediyesi Akşemsettin Parkı’nın kuzeyindeki arazide yapılacak.

Büyük bölümü yüksek bir eğime sahip arazinin düzlük kısımlarına kır kahvesi, spor alanları, küçük bir cami, tuvaletler, büfe, kır lokantası, idare binası ve otopark yapılması planlanıyor. Arazi üzerine yapılacak olan inşaatların toplamı 2 bin metrekareyi aşacak.

Doğu-batı yönünde tam ortasından petrol boru hattı geçen söz konusu arazinin eğimli bölümleri için özel düzenleme yapılacak. Eğimli bölümlerdeki zikzaklı yol kenarlarına, vatandaşların düşmemesi için demir levhalardan korkuluklar yerleştirilecek.

TOKİ söz konusu Millet Bahçesi ihalesini 31 Ağustos 2022 tarihinde gerçekleştirecek. İhale kapsamındaki işler, yer teslimi yapıldıktan sonra 400 günde tamamlanması bekleniyor.

(ANKA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol