birgün

6° ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

KÜLTÜR SANAT 08.07.2020 16:53

Tom Hanks: Maske takmıyorsanız, size saygı duymuyorum

Ünlü aktör Tom Hanks, yayınladığı bir videoda koronavirüse karşı alınan önlemlere uymayan kişilere saygı duymadığını söyledi

Tom Hanks: Maske takmıyorsanız, size saygı duymuyorum

DIŞ HABERLER SERVİSİ

Pandeminin başlarında eşi Rita Wilson ile birlikte Covid-19'a yakalanıp iyileşerek hastalığı atlatan ünlü aktör Tom Hanks, virüsün yayılmasını önlemek için doğru toplumsal davranışlarla ilgili düşüncelerini paylaştı.

Maske takma ve sosyal mesafe kuralları üzerine yayınlanan videosunda Hanks, koronavirüse karşı önlem almayan insanlara saygı duymadığını belirtti.

Hanks şöyle konuştu:

GERÇEKTEN ANLAMIYORUM’

"Anlamıyorum, gerçekten anlamıyorum. Kelimenin tam anlamıyla yapabileceğiniz en az şey bu. Eğer bu en az şeyi yapmaya karşı argüman geliştirmek isteyen varsa, geliştirebilir, ancak (bu durumda) onların sürücü ehliyetine de güvenmem. Araba kullanırken, hız sınırlarına uymanız gerekir, dönecekseniz sinyal vermeli ve yayalara çarpmaktan sakınmalısınızdır. Bu üç şeyi yapmıyorsanız, araba kullanmamalısınız.

Eğer maske takamıyor, ellerinizi yıkayıp, sosyal mesafe kurallarına uyamıyorsanız, o zaman size saygı duymuyorum. (Açıkçası) bunla ilgili argümanlarınızla da ilgilenmiyorum."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız