birgün

11° PARÇALI BULUTLU

KADIN 21.12.2019 16:23

Trabzon’da kadın fotoğrafına saldırı

Trabzon’da kadın fotoğrafına saldırı

Dilan Esen

Trabzon'da düzenlenen Yılın Enleri Ödül Töreni ve Yılbaşı Festivali’nin pankartında bulunan DJ Melis Akışka’nın fotoğrafına kiliği belirsizkişi veya kişilerce saldırı düzenlendi.

İçerisinde basın yayın organlarının da yer aldığı 61 Medya tarafından organize edilen etkinliğin afiş ve pankartları Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Trabzon Valiliği’nin izniyle kentin çeşitli noktalarına asıldı. Kentte bulunan Meydan Parkı’na asılan afiş ve pankartlar önce “Dilekçe yazılmadı” denilerek Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırıldı. Yazılan dilekçenin ardından tekrar asılan pankartlara kimliği belirsiz kişi veya kişiler saldırdı. Pankartta bulunan DJ Melis Akışka’nın fotoğrafı kesildi.

Bu saldırıyı tarikatçı ve kadın düşmanı yobaz kimselerin yaptığını öne süren 61 Medya’nın sahibi Ercan Demirbaş, şunları söyledi:

“Bu kişiler karşımıza çıkarak bizimle mücadele etmeden, gizlice bize saldırdılar. 2 kişi güpegündüz kadın DJ’in resmini kestiler. Bu insanların arkalarına kimi aldıkları belli. Karşımıza çıkıp bir şey yapamıyorlar da bu şekilde taciz ediyorlar. Dolaylı olarak bize zarar veriyorlar.”

Etkinliği düzenleyen kurumun polise başvurduğu ve MOBESE kayıtlarının beklendiği belirtildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız