birgün

12° PARÇALI BULUTLU

Trajedi ve komedi Teos Antik Kenti’nde

KÜLTÜR SANAT 03.10.2022 06:30
Trajedi ve komedi Teos Antik Kenti’nde Ayça Bingöl. (Fotoğraf: İş Sanat)
Abone Ol google-news

Kültür Sanat Servisi

İş Sanat’ın “Antik Sahne” ismini verdiği yeni etkinlik serisinde klasikleşen tiyatro oyunlarından “Ben Anadolu”, 8 Ekim Cumartesi saat 19.00’da İzmir Seferihisar’daki Teos Antik Kenti’nde sahnelenecek. Yıldız Kenter’in unutulmaz performansıyla sahnelerin en çok izlenen oyunları arasında yer alan “Ben Anadolu”, yıllar sonra öğrencisi Ayça Bingöl tarafından yeniden sahneye taşınıyor.

Trajedi ile komedinin iç içe geçtiği, antik çağlardan Kurtuluş Savaşı’na kadar oyunda, Kibele’den Artemis’e, Nilüfer Hatun’dan Halide Edip Adıvar’a masallarla, savaşlarla, doğayla Anadolu’nun farklı çağlarına tanıklık eden kadınların yaşam öyküsü, sanatçı Ayça Bingöl tarafından anlatılıyor. Güngör Dilmen’in kaleme aldığı, yönetmen koltuğunda Görkem Yeltan’ın oturduğu oyun, Anadolu’nun farklı çağlarında yaşamış 16 kadının yaşam öyküsüne tanıklık etme imkânı sunuyor. Patara Antik Kenti’nde başlayan İş Sanat "Antik Sahne", bahar aylarında da devam edecek. Katılımın ücretsiz olduğu etkinliklerin rezervasyonu Biletix üzerinden yapılabilir.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol