birgün

16° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 18.01.2019 10:52

Translar ilk defa Kumbh Mela’da

Translar, Hindistan tarihinde ilk defa ülkenin en büyük dini festivallerinden “Kumbh Mela”ya katıldı. Kaos GL’nin aktardığı habere göre trans aktivist Laxmi Narayan Tripathi önderliğindeki grup, 12 yılda bir düzenlenen törende Hindular için kutsal olan ve günahlardan arınıldığına inanılan Ganj Nehri’nde suya girdi. Tripathi, “Dini metinler eski Hindistan’da translara önem verildiğini gösteriyor. Bu kutsal anda bulunmanın toplumumuzun […]

Translar ilk defa Kumbh Mela’da

Translar, Hindistan tarihinde ilk defa ülkenin en büyük dini festivallerinden “Kumbh Mela”ya katıldı. Kaos GL’nin aktardığı habere göre trans aktivist Laxmi Narayan Tripathi önderliğindeki grup, 12 yılda bir düzenlenen törende Hindular için kutsal olan ve günahlardan arınıldığına inanılan Ganj Nehri’nde suya girdi.

Tripathi, “Dini metinler eski Hindistan’da translara önem verildiğini gösteriyor. Bu kutsal anda bulunmanın toplumumuzun tüm üyelerine daha fazla özgürlük çağrısında bulunmak için manevi bir güç vereceğinden eminim” dedi.

Ülke, 6 Eylül’de İngiliz sömürgeciliğinden kalma eşcinsel ilişkiyi “doğaya aykırı cinsel ilişki” olarak tanımlayan 377. Maddeyi iptal etmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol