birgün

22° AÇIK

TRT'den, Ahmet Şık'ın 'sokağa çıkma yasağı duyurusu' iddiasına yalanlama

HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık'ın 'Sokağa çıkma yasağını İçişleri Bakanlığı'ndan önce TRT duyurdu' iddiasına TRT Haber Kanal Koordinatörü Yahya Bostan'dan yalanlama geldi

GÜNCEL 17.04.2020 16:45
TRT'den, Ahmet Şık'ın 'sokağa çıkma yasağı duyurusu' iddiasına yalanlama
Abone Ol google-news

HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, 10 Nisan’da ilan edilen sokağa çıkma yasağını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan önce TRT’nin kamuoyuna duyurduğunu ileri sürmüştü.

TRT Haber Kanal Koordinatörü Yahya Bostan, bu iddiayı Twitter hesabından yalanladı. Yahya Bostan, yasak kararının kendilerine 21.44’te geldiğini ve son dakika olarak girdiklerini söyledi. Yahya Bostan’ın açıklaması şöyle:

“TRT ile ilgili komplo teorisi üretmeden önce yapılacak şey basit bir gazetecilikti. Cevap bir telefon kadar uzaktaydı. Haber, A. Şık’ın iddia ettiği gibi TRT Haber’e “sızdırılmamıştır”. İçişleri Bakanlığı tarafından basın kuruluşlarına açıklanmıştır.

İçişleri Bakanlığı basın birimi, söz konusu açıklamayı tüm basın kuruluşlarında çalışan muhabirleri bilgilendirmek için kurduğu whatsapp grubundan saat 21.44’te paylaşmıştır. (İlişikte mesaj ve saat görünmektedir.)

Bunun üzerine diğer haber kanalları gibi TRT Haber de bu önemli gelişmeyi izleyicilerine son dakika ile duyurmuştur. Basitçe söylersek: İçişleri Bakanlığı muhabirlere açıklama göndermiş, sonra TRT Haber bu açıklamayı son dakika ile vermiştir.

Bu basit gerçeğin çarpıtılarak TRT ile ilgili büyük komploların üretilmesi vahimdir.”

trt-den-ahmet-sik-in-sokaga-cikma-yasagi-duyurusu-iddiasina-yalanlama-718451-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol