birgün

16° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 14.09.2019 16:26

Trump: Usame bin Ladin'in oğlu öldürüldü

Trump: Usame bin Ladin'in oğlu öldürüldü

ABD Başkanı Donald Trump, Usame bin Ladin'in oğlu Hamza bin Ladin'in ABD tarafından Afganistan-Pakistan sınırında gerçekleştirilen operasyon sonucunda öldürüldüğünü doğruladı.

Beyaz Saray'dan bir yetkili, "El Kaide'nin üst düzey yöneticisi olan Hamza bin Ladin, ABD'nin Afganistan Pakistan sınırındaki bir anti terör operasyonunda öldürüldü. Hamza bin Ladin'in kaybı, El Kaide'nin liderlik yeteneği olan ve babasıyla sembolik bir bağ kuran birinin değil ayrıca önemli operasyonlarda rol alan birinin de kaybu. Hamza bin Ladin çeşitli terör gruplarının planlarında önemli rol oynuyordu" açıklamasında bulundu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız