Türk Tabipleri Birliği, "Ben TTB'nin tabiplerin hakkını savunduğuna şahit değilim" ifadelerini kullanan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a karikatürlü yanıt verdi. Karikatürde bir doktor, Bozdağ'a "Polislere sor, onlar çok şahit oldular" dedi.

TTB'den Bozdağ'a karikatürlü yanıt: Polislere sor, onlar şahit oldular

Türk Tabipleri Birliği (TTB), "İnsan Hakları Kurulları Birinci Bölgesel Toplantısı"nda yaptığı konuşmada "Ben şimdi Türk Tabipleri Birliğinin, siyasette olan bir kardeşiniz olarak tabiplerin hakkını savunduğuna şahit değilim" açıklamasını yapan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a yanıt verdi.

TTB'nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Son bir yılda yürüttüğümüz #EmekBizimSözBizim eylem sürecine ilişkin ayrıntılı bilgileri sosyal medya hesaplarımızdan, internet sitemizden, çalışma raporumuzdan; bize inanmıyorsanız da emniyet güçlerinden edinebilirsiniz!" ifadeleri kullandı.

NE OLMUŞTU?

TTB Genel Başkanı Prof. Şebnem Korur Fincancı, TSK'nin PKK'ye yönelik kimyasal silah kullandığı yönündeki iddiaların soruşturulması gerektiğini söylemiş, hedef gösterilerek tutuklanmıştı.

İktidar tarafından sıkça hedef gösterilen TTB'nin Fincancı'nın açıklamasının ardından kapatılması istenmişti.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da önceki gün Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu'nun (TİHEK) tarafından düzenlenen "İnsan Hakları Kurulları Birinci Bölgesel Toplantısı"nda yaptığı konuşmada, "TTB ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği ile ilgili çalışmanın da sonuna geldiğimizi ifade etmek isterim. Yakında bu çalışmayı da kamuoyumuzla paylaşacağız. Ben şimdi Türk Tabipleri Birliği'nin, siyasette olan bir kardeşiniz olarak tabiplerin hakkını savunduğuna şahit değilim. Sadece iktidarın zarar göreceği bir şey varsa orada iktidar zarar görsün diye, tabiplerin menfaati olsun diye değil" demişti.