birgün

7° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 17.10.2021 09:43

TÜGVA tabelası gitti otel tabelası geldi

Belediye kasasından her ay 44 bin TL ödendiği ortaya çıkan ve TÜGVA tarafından öğrenci yurdu olarak kullanıldığı öne sürülen binadan TÜGVA tabelası kaldırıldı. Yerine otel tabelası asıldı.

TÜGVA tabelası gitti otel tabelası geldi

HABER MERKEZİ

TÜGVA tarafından öğrenci yurdu olarak kullanıldığı öne sürülen binanın gündeme gelmesinden sonra apar topar tabela değişikliğine gidildi.

İstanbul’un Bayrampaşa ilçesinde Meclis üyesi ve Grup Başkan Vekili Avukat Atilla Özen’in Muratpaşa Mahallesi’nde bulunan ve TÜGVA tarafından öğrenci yurdu olarak kullanıldığı öne sürülen bina için belediyenin ne kadar kira ödediğini sormasının ardından tabela değişikliğine gidildi. Bina için, her ay 44 bin TL ödendiği ortaya çıktı.

Konuyla ilgili konuşan Özen, binanın belediyeye ait olmadığını, belediyenin bulduğu bir yeri kiralayıp vakfa yurt olarak tahsis edildiğini aktardı.

CHP’li Özen’in açıklamalarının ardından, öğrenci yurdu olarak kullanıldığı öne sürülen ve kirası belediyenin kasasından ödendiği iddia edilen söz konusu binada apar topar tabela değişikliğine gidildi. Binadaki TÜGVA tabelası kaldırılarak, yerine otel tabelası asıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol