birgün

9° AÇIK

GÜNCEL 27.02.2020 10:53

TÜİK dış ticaret istatistiklerinde değişikliğe gitti

TÜİK dış ticaret istatistiklerin bundan sonra genel ticaret sistemine göre yayımlanacağını açıkladı

TÜİK dış ticaret istatistiklerinde değişikliğe gitti

Türkiye İstatistik Kurumu ( TÜİK) dış ticaret istatistiklerin bundan sonra ayrıntılı düzeyde genel ticaret sistemine (GTS) göre yayımlanacağını açıkladı.

TÜİK'ten yapılan açıklamada, "Genel ticaret sistemine göre üretilen dış ticaret istatistikleri halihazırda ödemeler dengesi ve ulusal hesaplar gibi ekonomik istatistiklerde kullanılmaktadır. Bu doğrultuda, bundan sonra dış ticaret istatistikleri de ayrıntılı düzeyde genel ticaret sistemine göre yayımlanacaktır" denildi.

TÜİK GTS'ye göre yayımlanmış olan 2013-2019 dönemine ilişkin istatistiklerin, revize edildiğini de belirterek, ilgili değişikliklerin 28 Şubat'ta yayımlanacak Ocak 2020 istatistiklerinde revize edilmiş haliyle yer alacağını da açıkladı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız