birgün

33° AÇIK

BİRGÜN EGE 13.06.2021 15:42

Tunç Soyer Ardahan ve Kars’a gitti: El ele vererek aydınlık bir geleceğe yürüyeceğiz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ardahan programının ardından Kars'a gitti. İzmir'i önemli yatırımlarla kalkındırdıklarını söyleyen Tunç Soyer, “İzmir için çok büyük projelerimiz var. Ama şunu biliyoruz ki bu memleket bir bütün ve el ele vererek aydınlık bir geleceğe yürüyeceğiz. Dayanışma dediğimiz şey bu nedenle çok önemli ve çok hayati. Bu memleketin insanlarının bize ihtiyacı var” dedi.

Tunç Soyer Ardahan ve Kars’a gitti: El ele vererek aydınlık bir geleceğe yürüyeceğiz

BİRGÜN EGE

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yerelde CHP'li belediyelerle ekonomik ve sosyal dayanışma içerisinde olunmasına yönelik talimatı doğrultusunda gittiği Ardahan'ın ardından Kars'a geçti. Başkan Tunç Soyer, kentte yerel bir müzik grubu tarafından, şarkılar ve yöresel oyunlarla karşılandı, yurttaşlardan yoğun ilgi gördü. Soyer, Kars programı kapsamında kentteki tek CHP'li belediye başkanı olan Susuz Belediye Başkanı Oğuz Yantemur'u da ziyaret etti. Oğuz Yantemur, ilçede tarım ve hayvancılığa yönelik genel bilgi verdikten sonra özellikle pandemi döneminde gıdanın öneminin daha da iyi anlaşıldığını belirtti.

“İZMİR'İ ÖNEMLİ YATIRIMLARLA KALKINDIRIYORUZ”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de hem Ardahan hem de Kars ve Erzurum'un gösterdiği misafirperverliğe teşekkür etti. İzmir'i önemli yatırımlarla kalkındırdıklarını söyleyen Başkan Tunç Soyer, “İzmir için çok büyük projelerimiz var. Ama şunu biliyoruz ki bu memleket bir bütün. Ve el ele vererek kurtulacağız, aydınlık bir geleceğe yürüyeceğiz. Dayanışma dediğimiz şey bu nedenle çok önemli ve çok hayati” diye konuştu. Başkan Soyer, ülke adına yapılacak çok şeyin bulunduğunu da söyleyerek, şu ifadeleri kullandı: “Bu memleketin insanlarının bize ihtiyacı var. Çünkü biz bu memleketin erdemli insanlarını temsil ediyoruz. Bu memleketin mütevazı insanlarını temsil ediyoruz. Bu memleketin temiz vicdanlı insanlarını temsil ediyoruz. Yapılacak tek bir şey kalıyor; Edirne'den Ardahan'a, Kars'tan İzmir'e, Aydın'a, Manisa'ya kadar tüm ülkede birbirimize sahip çıkacağız. Birbirimiz için daha fazla ne yapabiliriz, nasıl daha iyi hizmet edebiliriz? Birbirimize nasıl daha fazla faydamız dokunabilir? Buna kafa yoracağız. Çok çalışmak ve birbirimize omuz vermek zorundayız. Ben o nedenle buradayım. O nedenle hep beraber buraya geldik.”

“BU ÜLKE BİZİM İKTİDARIMIZA MECBUR”

CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Rıfat Nalbantoğlu da gittikleri yerlerde gördükleri ilgiden dolayı teşekkür ederek, “Dayanışmayı Türkiye'nin dört bir yanına yayabilirsek, neler yapabileceğimizi, neleri başarabileceğimizi göreceğiz. Bir kez daha gösterdiğiniz dostluk ve dayanışma için teşekkür ediyorum. Biz iktidara mecburuz, başka çaremiz yok. Bu ülke bizim iktidarımıza mecbur. Başka çare yok. Hepimiz bunun bilincindeyiz” dedi.

CİLAVUZ KÖY ENSTİTÜSÜ'NÜ İNCELEDİ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, eğitim ve öğretime büyük önem veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan, Cilavuz Köy Enstitüsü'nü de inceledi. Eğitim kalitesinin yanı sıra tarihi yapısıyla da ön plana çıkan enstitünün daha sonra dönüştürüldüğü öğretmen lisesi mezunu gazeteci Deniz Zeyrek ile kurum üzerine sohbet etti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol