birgün

-3° AZ BULUTLU

BİRGÜN EGE 11.01.2021 12:52

Tunç Soyer, eylemdeki Meslek Fabrikası işçileriyle görüştü

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sözleşme süresinin dolması üzerine işsiz kaldıkları için eylem başlatan eğitmenlerle görüştü. Eğitmenlerden Sevda Anlı “Soyer konuyla ilgileneceğini söyledi. Bizler daimi iş talebimiz karşılanan kadar eylemimizi sürdüreceğiz” dedi.

Tunç Soyer, eylemdeki Meslek Fabrikası işçileriyle görüştü

AYCAN KARADAĞ

İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Meslek Fabrikası Müdürlüğü’nde sözleşme süresinin dolması üzerine işsiz kalan ve taşeron olarak çalışan eğitmenler, daimi iş talebi ile eylem başlattı.

Direnişin 14’üncü gününde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, eğitmenlerle görüştü. Görüşmede Soyer’in işsiz kalan eğitmenlerin isimlerinin ve numaralarının yazılı olduğu bir liste istediği ve sorunun çözümü için ilgileneceği ifade ettiği belirtildi.

BirGün’e konuşan Eğitmen Sevda Anlı, “2 temsilci arkadaşımız başkan ile görüştü. Başkan isimlerinin ve numaralarının yazılı olduğu bir liste isteyerek sorunun çözümü için ilgileneceğini belirtmiş. Daimi iş talebimiz olana kadar eylemimizi sürdüreceğiz. Bizler ‘daimi iş, daimi sigorta, taşerona hayır, taşerona değil emekçiye bütçe’ diyerek çıktığımız bu yolda Taşeron Sisteminin kaldırılmasını, İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki şirketlere kadrolu olarak alınıp, 12 ay boyunca çalışıp 12 ay devamlı sigortamız olsun istiyoruz. Artık geleceğimiz görmek istiyoruz. Bizler Meslek Fabrikası bünyesinde çalışmayı seviyoruz. Öğrencilerimizi ve kurs merkezlerindeki çalışma arkadaşlarımızı seviyoruz. İşimiz tutkumuzdur. Biz güzel ve büyük bir aileyiz. Başkanımızın kadınların istihdamına ne kadar önem verdiğini biliyoruz. Çoğunluğu kadın olan eğitmenlerin İBB bünyesine alabileceğine biliyoruz, inanıyoruz” diye konuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız