birgün

10° PARÇALI BULUTLU

TÜRGEV’in üniversitesi ile Türkiye Adalet Akademisi arasında iş birliği anlaşması

TÜRGEV tarafından kurulan İbn Haldun Üniversitesi ile Türkiye Adalet Akademisi arasında iş birliği anlaşması imzalandı.

EĞİTİM 05.10.2022 16:57
TÜRGEV’in üniversitesi ile Türkiye Adalet Akademisi arasında iş birliği anlaşması Fotoğraf: İbn Haldun Üniversitesi
Abone Ol google-news

TÜRGEV tarafından kurulan ve Mütevelli Heyeti’nde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın da yer aldığı İbn Haldun Üniversitesi ile Türkiye Adalet Akademisi Arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Üniversitenin sitesinden paylaşılan haberde “Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Muhittin Özdemir Üniversitemizi ziyaret etti. 4 Ekim Salı günü Rektörümüz Prof. Atilla Arkan tarafından ağırlanan Muhittin Özdemir ile yapılan görüşmede, Hukuk Fakültesi Dekanımız Prof. Ömer Çınar ile öğretim üyelerimiz de hazır bulundu. Görüşmede İbn Haldun Üniversitesi ile Üniversitemiz öncülüğünde kurulan Tahkim Akademisi ve Türkiye Adalet Akademisi arasında, ilişkileri güçlendirme ve iş birliğini ileri noktalara taşıma adına iki ayrı protokol de imzalandı” denildi.

Haberde şu ifadelere yer verildi:

“Ziyaret kapsamında yapılan görüşmelerin ve imza töreninin ardından Muhittin Özdemir, Hukuk Fakültesi’nin düzenlediği “Mesleki Hukuk Söyleşileri: Hakimlik ve Savcılık” başlıklı etkinliğe konuşmacı olarak katılarak, Hukuk Fakültesi öğrencilerimizle bir araya geldi. Etkinlikte Türkiye’de hakimlik ve savcılık kariyeri hakkında öğrencilerimize bilgi veren Özdemir, deneyim paylaşımında da bulundu.”

Kaynak: T24

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun