birgün

29° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 01.04.2020 10:42

Turhan Kaya'nın oğlu oyuncunun koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini açıkladı

Yaklaşık 10 gün önce öksürük şikayetiyle hastaneye başvuran oyuncu Turhan Kaya'nın COVID-19 yüzünden yaşamını yitirdiği ortaya çıktı

Turhan Kaya'nın oğlu oyuncunun koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini açıkladı

Oyuncular Sendikası'nın dün yaşamını yitirdiğini açıkladığı oyuncu Turhan Kaya'nın yeni tip Koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiği belirtildi.

İHA'da yer alan habere göre; Kaya, yaklaşık 10 gün önce öksürük şikâyetiyle Sultan Hamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurdu. Tedavi altına alınan Kaya, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Kaya’nın oğlu Theo Kaya, babasının Koronavirüs nedeniyle öldüğünü açıkladı.

Kaya'nın ailesine yapılan Koronavirüs testleri negatif çıktı. Turhan Kaya'nın Fransa vatandaşı olan ve şimdilerde yurt dışında olan eşi ise ülkeye dönemedi.

TURHAN KAYA KİMDİR?

Turhan Kaya 1951 yılında dünyaya geldi. Yeditepe Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Bölümünde eğitim gördü. 2011 senesinde bir dönem İngiltere York st John Üniversitesinde oyunculuk eğitimi aldı ve ardından İtalya'da Creative chaos'da performans eğitimini tamamladı.

Turhan Kaya bugüne kadar Kurşun Yarası, Çemberimde Gül Oya, Binbir Gece, Doktorlar, Bıçak Sırtı, Kurtlar Vadisi Pusu, Menekşe ile Halil, Tatlı Bela Fadime, Dedektif Biraderler, Melekler Korusun, Bu Kalp Seni Unutur mu?, Masumlar ve Şahsiyet gibi dizilerde rol aldı. Ayrıca Ayhan Hanım ve Üç Kuruş isimli filmlerde de çeşitli karakterleri canlandırdı.

2019 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanan Halka dizisinin oyuncu kadrosuna dahil oldu ve dizide Cengiz Erkmen karakterine hayat verdi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız