birgün

25° AÇIK

GÜNCEL 12.05.2021 13:33

Turizm Bakanlığı’ndan tepki çeken açıklama: AK Parti’yle paylaştık

Turizm Bakanlığı'nın, yapılan bir çalışmayla ilgili AKP milletvekillerine bilgi verildiği yönündeki açıklamasına kamuoyu tepki gösterdi. Sosyal medyadan 'parti devleti' eleştirileri yükseldi.

Turizm Bakanlığı’ndan tepki çeken açıklama: AK Parti’yle paylaştık


Turizm Bakanlığı, turizm işletmeleriyle ilgili yaptığı açıklamada kullandığı bir ifade nedeniyle tepki çekti.

Açıklamada, üzerinde turizm tesisi yapılmak üzere adlarına kamu arazisi tesis edilen turizm yatırımcıları ve işletmelerinin kira, kesin izin, kesin tahsis, irtifak hakkı, kullanma izni, yararlanma, ilave yararlanma bedelleri ve hasılat paylarının ertelenmesi için çalışma başlatıldığı belirtilirken, bu yöndeki bilginin ‘AKP grubu ve milletvekilleriyle’ paylaşıldığı bildirildi.

turizm-bakanligi-ndan-tepki-ceken-aciklama-ak-parti-yle-paylastik-875050-1.

Bakanlığın bilgiyi sadece AKP’li vekillere verdiğini açıklaması, sosyal medyada aralarında gazeteciler ve siyasetçilerin de olduğu binlerce kişi tarafından eleştirildi.

Turizm Bakanlığı’nın açıklamayı içeren tweetini alıntılayan kullanıcılar, ülkenin ‘parti devleti’ anlayışıyla yönetildiğini belirtti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol