birgün

27° AÇIK

Turkey’s Erdoğan criticizes Israel: ‘We won't let Azaans get silenced in Jerusalem’

BİRGÜN DAİLY 09.05.2017 04:45
Turkey’s Erdoğan criticizes Israel: ‘We won't let Azaans get silenced in Jerusalem’
Abone Ol google-news

Speaking at a meeting of Forum of Jerusalem Foundations on Monday (May 8), Turkey’s president Erdoğan criticized the Israeli parliament for taking a step to ban Azaans, Islamic prayers read out loud from speakers, in Israel and East Jerusalem.

Defining the plan of Israel as a ‘disgrace’, Erdoğan said: “It is quite noteworthy to see that those who talk to us about freedom of religion and conscience at any opportunity have approved this step. We are not going to let Azaans be silenced in Jerusalem.”

Noting the sacredness of Jerusalem for the three Abrahamic religions, Erdoğan also called on Muslims of Turkey to visit the Al-Aqsa Mosque more often.

Source: http://www.birgun.net/haber-detay/erdogan-dan-israil-e-ezan-tepkisi-utanc-verici-158624.html

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol