birgün

12° PARÇALI BULUTLU

Türkiye’nin uluslararası vegan festivali, Kadıköy’de ziyaretçileriyle buluşacak

Türkiye’nin uluslararası vegan festivali İstanbul Vegfest, bu yıl 1 ve 2 Ekim tarihlerinde yeniden yüz yüze düzenlenecek. Festival Park Kadıköy’ün ev sahipliği yaptığı festival ücretsiz ve herkese açık olacak.

YAŞAM 26.09.2022 13:56
Türkiye’nin uluslararası vegan festivali, Kadıköy’de ziyaretçileriyle buluşacak
Abone Ol google-news

Türkiye’de veganlık bilincinin geliştirilmesi için çalışmalarını sürdüren Vegan Derneği Türkiye (TVD), 1-2 Ekim’de Türkiye’nin uluslararası vegan festivalini yeniden yüz yüze gerçekleştirecek.

Covid-19 önlemleri sebebiyle son iki yıldır internet üzerinden gerçekleştirilen Uluslararası İstanbul Vegfest, bu yıl Kadıköy sahilinde bulunan Festival Park Kadıköy’de iki gün boyunca ziyaretçileriyle buluşacak.

#YaşamaŞansVer sloganı ile özdeşleşen İstanbul Vegfest, vegan yaşam felsefesini anlamak ve hayvan hakları mücadelesine katkıda bulunmak isteyen herkese cumartesi ve pazar günleri 10:00’dan itibaren kapılarını açacak.

Festivalde, söyleşiler, defileler, müzik dinletileri ve panellerden vegan yemek atölyeleri ve tadımlarına, belgesel gösterimleri ve sergilerden çocuklar ve yetişkinler için çeşitli atölyelere kadar pek çok farklı oturum gerçekleştirilecek.

VEGANLIKLA İLGİLİ EN KAPSAMLI ANKETLERDEN BİRİ YAPILACAK

Haftasonu boyunca festival alanında bulunacak olan vegan aktivizm, vegan ürün ve vegan yemek stantlarında vakit geçirecek festival ziyaretçileri, aynı zamanda Türkiye’de veganlıkla ilgili en kapsamlı ankete de katılabilecek. İstanbul Ekonomi Araştırma (İEA) ve Vegan Derneği Türkiye (TVD) tarafından hazırlanan anket çalışması aracılığıyla vegan katılımcılar vegan olmayı nasıl seçtiklerine, veganlığa yaklaşımlarına ve bir vegan olarak yaşadıkları toplumsal ve ekonomik sorunlara yanıt verirken, vegan olmayanlar da veganlıkla ilgili görüş ve eğilimlerini paylaşabilecekler.

Festivalle ilgili geribildirimde bulunmak isteyen katılımcılar ise, festivalin web sitesine eklenen değerlendirme formu aracılığıyla görüşlerini ve gelecek yıllara yönelik isteklerini çevrimiçi olarak paylaşabilecek.

1 Ekim’de 10:00 – 23:00, 2 Ekim’de 10:00 – 20:00 saatlerine kadar sürecek olan festivalin detaylı program akışı, festival web sitesi https://vegfest.istanbul adresinde duyurulacak.

Festivale katılım bilgileri ise çok yakında festivalin sosyal medya hesapları olan @vegfestist’te paylaşılacak.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun