birgün

16° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 27.03.2020 15:29

'Türkücü' Nihat Doğan: Kabe tavafa açılsın

Nihat Doğan, Twitter hesabından yaptığı akılalmaz çağrı ile insan hayatını hiçe saydı ve yazdıklarıyla tepki çekti.

'Türkücü' Nihat Doğan: Kabe tavafa açılsın

AKP’ye yakınlığıyla bilinen türkücü Nihat Doğan, tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgınına karşı yapılan önlemleri hiçe sayarak sosyal medya hesabından "Kabe'nin tavafa açılması" çağrısında bulundu. Doğan'ın çağrısı tepkilere neden oldu.

Doğan, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Ey efendiler, Kabe neden yalnız! Neden öksüz! Tavaf neden durur ve buna bir Müslüman neden ses çıkarmaz anlamış değilim. Corona virüsü olmayan temiz 50-100 insan da mı bulamadılar tavaf yapacak? Yoksa virüsten ölümden korktuğumuz kadar Allahtan mı korkmuyoruz?”

Suudi Arabistan, koronavirüs (COVID-19) nedeniyle Mart ayının ilk günlerinde Kabe’deki tavaf ve sa’y alanlarının kapatılacağını, Mescid-i Haram’da sadece namaz kılınacağını duyurmuştu.

Nihat Doğan’ın yaptığı paylaşımı sonrasında çok sayıda tepki geldi.

İşte onlardan bazıları:

♦ “Canı konuşulmak istiyor, yoksa gayet net biliyor söylediğinin çok saçma olduğunu”

♦ “Abi buyur sen git”

♦ “Nihat Bey neden bağırıyorsunuz? Müslüman Allah’tan korkmamalı onu sevmeli ama virüsten korkmalı ve evde oturmalı çünkü virüs öldürür Allah yaşatır”

♦ "Nihat kardeş sende sıkıntı var. Bence dinlen. Olan bitenin farkında bile değilsin."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız