birgün

20° KAPALI

TEKNOLOJİ 22.01.2020 09:24

Twitter'dan trollere darbe

Twitter artık kullanıcılarına yanıtları farklı düzeyde sınırlayabileceği dört farklı seçenek sunacak

Twitter'dan trollere darbe

2006 yılında kurulan ve kurulduğu günden bu yana kullanıcılarına “tweet” adı verilen gönderiler yazabildiği sosyal ağ olan Twitter, yanıtları sınırlamak ve “trollleri” engellemek amacıyla yeni bir özellik getiriyor.

Twitter ürün yönetim sorumlusu Suzanne Xie, kullanıcıların karşılıklı etkileşimini daha iyi yönetebilmeleri için tweet atarken ekranda dört farklı cevap verme seçeneği sunulacağını açıkladı.

Twitter yanıtları farklı düzeylerde sınırlamanız için dört farklı seçenek sunacak, bu seçenekler ise şöyle;

Global : Tüm insanlar cevap verebilir,
Grup: Takip ettiğiniz ve etiketlediğiniz kişiler,
Panel: Atılan tweet’de etiketlenen kişiler,
Açıklama: Kimsenin cevap veremeyeceği tweet.

Bu özellikle birlikte verilen yanıtları daha ayrıntılı bir şekilde denetleme imkanı edinmekle birlikte istenmeyen tartışmaların da önüne geçilebilecek gibi görünüyor.

Özelliğin henüz test aşamasında olduğunu ve 2020 yılının ilk çeyreğinde test edileceğini söylendi. Elde edilen veriler ve kullanıcıların tepkilerine göre 2020 yılı sonunda tüm kullanıcılara sunulması planlanan özellikle birlikte Twitter daha güvenli bir sosyal ağ deneyimini sunmayı hedefliyor.

Kaynak: Tekno Safari

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız