birgün

11° HAFİF YAĞMUR

TEKNOLOJİ 22.01.2020 09:24

Twitter'dan trollere darbe

Twitter artık kullanıcılarına yanıtları farklı düzeyde sınırlayabileceği dört farklı seçenek sunacak

Twitter'dan trollere darbe

2006 yılında kurulan ve kurulduğu günden bu yana kullanıcılarına “tweet” adı verilen gönderiler yazabildiği sosyal ağ olan Twitter, yanıtları sınırlamak ve “trollleri” engellemek amacıyla yeni bir özellik getiriyor.

Twitter ürün yönetim sorumlusu Suzanne Xie, kullanıcıların karşılıklı etkileşimini daha iyi yönetebilmeleri için tweet atarken ekranda dört farklı cevap verme seçeneği sunulacağını açıkladı.

Twitter yanıtları farklı düzeylerde sınırlamanız için dört farklı seçenek sunacak, bu seçenekler ise şöyle;

Global : Tüm insanlar cevap verebilir,
Grup: Takip ettiğiniz ve etiketlediğiniz kişiler,
Panel: Atılan tweet’de etiketlenen kişiler,
Açıklama: Kimsenin cevap veremeyeceği tweet.

Bu özellikle birlikte verilen yanıtları daha ayrıntılı bir şekilde denetleme imkanı edinmekle birlikte istenmeyen tartışmaların da önüne geçilebilecek gibi görünüyor.

Özelliğin henüz test aşamasında olduğunu ve 2020 yılının ilk çeyreğinde test edileceğini söylendi. Elde edilen veriler ve kullanıcıların tepkilerine göre 2020 yılı sonunda tüm kullanıcılara sunulması planlanan özellikle birlikte Twitter daha güvenli bir sosyal ağ deneyimini sunmayı hedefliyor.

Kaynak: Tekno Safari

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol