birgün

15° PARÇALI BULUTLU

TEKNOLOJİ 05.05.2020 16:50

Twitter'dan 'Türkiye' kararı

Twitter'ın, Türkiye ve Turkey hesaplarını Türkiye Cumhuriyeti'ne vermek üzere askıya aldığı bildirildi

Twitter'dan 'Türkiye' kararı

Sosyal medya sitesi Twitter, 'Turkey' ve 'Turkiye' adlı hesaplarını, Türkiye Cumhuriyeti'ne teslim etmek üzere askıya aldı.

Cumhurbaşkanı Danışmanı İsmail Cesur, konuyla ilgili gelişmeyi Twitter hesabından duyurdu. Cesur şunları yazdı:

"Dünden (3 Mayıs) bu yana paylaşımları tartışılan ve şikayet konusu olan @Turkiye ve @Turkey kullanıcı adları, girişimlerimiz sonucu Twitter tarafından askıya alındı. Askıya alınan bu kullanıcı adları inşallah yakın zamanda Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne teslim edilecek."

'TURKİYE' HESABINDAN TWEET ATILDI

Öte yandan geçtiğimiz gece saatlerinde ise "Turkiye" hesabından "Türkiye Cumhuriyeti Devleti" paylaşımı yaptığı görüldü. Hesabın profil fotoğrafında Türk bayrağı yer alırken isim yerinde de Türkiye Cumhuriyeti yazdığı görüldü.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız