birgün

15° AÇIK

TEKNOLOJİ 06.11.2021 15:01

Twitter, Türkiye'de denediği 'emoji' özelliğini ikinci kez kaldırdı

Twitter sadece Türkiye'ye özel olarak denediği 'tweetlere emoji ile tepki verme' özelliğini tepkiler üzerine kaldırmıştı. Tekrar kullanıma sunulan özellik, bir kez daha kaldırıldığı görüldü.

Twitter, Türkiye'de denediği 'emoji' özelliğini ikinci kez kaldırdı

Sosyal medya platformu Twitter, pilot ülke olarak Türkiye’de denediği “tweetlere emoji ile tepki verme” özelliğini ikinci kez kaldırdı.

Sosyal medya platformu Twitter, daha öncesinde test edilen ve kaldırılan özelliğini Türkiye'de tekrar kullanıma sunmuştu. Bu özellik ile tweetleri sadece beğenmek yerine çeşitli tepkiler verilebiliyordu. Bu tepkiler arasında gülme, düşünme, alkış ve üzgün gibi emojiler yer alıyordu.

Twitter bu özelliği daha önce tepki çekmesi nedeniyle kaldırmıştı. Bugün ise Twitter'ın bir kez daha bu özelliği kaldırdığı görüldü. Henüz sosyal medya paltformundan bir açıklama yapılmadı.

Twitter bir süre önce emojiyle tepki verme veya diğer adıyla Reaksiyonlar özelliğini Türkiye'de test etmeye başlamıştı. Ancak Twitter Reaksiyonlar özelliğini bir süre sonra kaldırmış ve yeniden kullanıma sunmuştu. Twitter Türkiye sayfasında konuyla ilgili olarak birkaç teknik sorunun yaşandığı açıklaması yapılmıştı.