birgün

26° AÇIK

TEKNOLOJİ 02.07.2021 16:04

Twitter yeni bir özellik test etmeye başladı: Güvenilir arkadaşlar

Instagram’ın ‘yakın arkadaşlar’ özelliğine benzer bir özellik de Twitter tarafından test edilmeye başlandı. ‘Güvenilir arkadaşlar’ özelliği ile kullanıcılar, sadece belirledikleri bir gruba özel tweetler paylaşabilecek.

Twitter yeni bir özellik test etmeye başladı: Güvenilir arkadaşlar

Twitter, atılan bir tweetin yalnızca kullanıcı tarafından belirlenmiş bir grup tarafından görülebileceği "Güvenilir Arkadaşlar" isimli bir özelliği test etmeye başladı.

Twitter’ın test etmeye başladığı yeni özellik, Instagram hikayelerinde yer alan “Yakın arkadaşlar” seçeneğine benziyor. Twitter’ın yeni özelliği de kullanıma sunulduğunda, gönderilen bir tweetin yalnızca belirlenmiş kişiler tarafından görülmesi sağlanacak.

Özelliği aktifleştirdiğinde her şeyden önce bir liste oluşturması gerekecek olan kullanıcı, bu sayede güvendiği arkadaşlarının kimler olduğunu belirlemiş olacak.

Bu özellikte kişiler zaman akışlarını güvenilir arkadaşlardan gelen tweet’leri görmek için özelleştirebilecek.

Bu yapıda zaman tünelinin en başında güvenilir arkadaşlardan gelen tweet’ler sıralanacak.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol