birgün

13° PARÇALI BULUTLU

Uçaktaki görevliyi ısıran kadını koli bandı ile bağlamışlardı: Rekor para cezası

ABD'nin Dallas eyaletinden havalanan bir uçakta bir kadın yolcu uçağın kapısını açmaya çalışınca panik yaşanmış, ona engel olmaya çalışan kabin ekibine saldıran yolcu uçak inene kadar koltuğa koli bandı ile bağlanmıştı. Görüntüleri sosyal medyada viral olan olay ile ilgili ABD'den flaş bir karar geldi. Saldırgan, Federal Havacılık İdaresi (FAA) tarafından bugüne kadar verilen en büyük para cezası olan 81 bin 950 dolarlık para cezasına çarptırıldı.

DÜNYA 14.04.2022 12:44
Uçaktaki görevliyi ısıran kadını koli bandı ile bağlamışlardı: Rekor para cezası
Abone Ol google-news

ABD havayolu şirketi American Airlines uçağında bir yolcu mürettebata saldırmış, uçuşun ortasında kapıyı açmaya çalışmıştı. Kargaşaya neden olan kadın daha sonra koltuğuna koli bandıyla bağlanmıştı. Kadın hakkında rekor ceza kararı verildi. Federal Havacılık İdaresi (FAA) tarafından bugüne kadar verilen en büyük para cezası olan 81 bin 950 dolarlık para cezasına çarptırıldı.

Hürriyet'in haberine göre; 6 Temmuz 2021'de Dallas'tan Charlotte, Kuzey Carolina'ya giden 1774 sefer sayılı uçuşta koltuğuna koli bandıyla bağlanan bir kadının videosu internette viral oldu.

Sosyal medya platformu TikTok'ta paylaşılan videoda kadının yanından geçen yolculara "Sen! Sen! Sen!" diye bağırdığı görülüyor. Uçuş görevlileri ise yolcuları başlarıyla selamlayarak uğurluyor.

Görevliler etrafta telaş içinde koşuşturup tuvalet kapılarını kilitliyor. Ardından pilot yolculardan oturmalarını rica ediyor. Bu sırada ortalık karışıyor ve uçuş üç saatliğine erteleniyor.

TikTok kullanıcısının aktardığına göre, inişten hemen önce mürettebattan bir kişi kadının hezeyan yaşadığını ve acilen uçaktan inmesi gerektiğini hissettiğini söyledi ve şöyle devam etti:

"Kadın 'Uçaktan inmem gerek!' diye bağırıp çağırırken çıkışa yöneldi ve kapıya vurmaya başladı. 'Beni uçaktan indirmeniz lazım!' diye bağırmaya devam etti."

Havayolunun The Post'a aktardığına göre kadın ön biniş kapısını açmaya çalıştıktan sonra uçuş görevlilerinden birine saldırıp ısırdıktan sonra "diğer müşterilerin ve mürettebatın güvenliği için" bağlandı.

FAA tarafından kadına 81 bin 950 dolar para cezası kesildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol