birgün

10° HAFİF YAĞMUR

ÇALIŞMA YAŞAMI 25.02.2021 16:12

Ücretsiz izne karşı direnen Migros işçileri, Kod 29 ile işten çıkarıldı

Ücretsiz izne karşı direnen Migros işçileri, Kod 29 ile işten çıkarıldı


Kocaeli Çayırova’da Migros deposunda çalışan ve çalışma koşullarının düzeltilmesi için DGD-Sen’de örgütlendikten sonra ücretsiz izne çıkarılan işçiler önceki gün Kod 29 ile işten çıkarıldı.

İşten çıkarmaları dün Çayırova’daki direniş alanından duyuran Sendika Genel Başkanı Murat Bostancı direniş alanında yaptığı açıklamada “52 gündür ücretsiz izne karşı direnişe devam eden arkadaşlarımız Kod 29 ile işten çıkarıldı. Mücadelemiz Kod 29’a karşı devam edecek” dedi.

Migros depoda çalışan ve DGD-Sen’de örgütlenen işçilerden 3’ü kod 29 ile işten çıkarılmış 20’si ise ücretsiz izne gönderilmişti.

Önceki gün itibariyle işçilerin tamamı Kod 29 ile işten çıkarıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol