birgün

13° AÇIK

Uçurtmanı almadan gel

BİRGÜN EGE 13.05.2022 10:42
Uçurtmanı almadan gel
Abone Ol google-news

BirGün EGE

İzmir Menderes’te geleneksel hale gelen uçurtma şenliği 15 Mayıs Pazar günü saat 11.00’da Özdere Orta Mahalle’de yapılacak. Gün boyu eğlenceli etkinliklerin yapılacağı ve ikramların dağıtılacağı şenlikte, Menderes Belediyesi tarafından çocukların eğlenceli ve keyifli vakit geçirmeleri için 5 bin adet ücretsiz uçurtma dağıtılacak.


Menderes Belediyesi Geleneksel Uçurtma Şenliği hakkında bilgi veren Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, pandemiden dolayı birçok etkinliği ertelemek zorunda kaldıklarını belirterek, “Pandeminin gölgesinde zorlu 2 yılı geride bıraktık. Önümüzdeki süreçte festivallerimize ve şenliklerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi.

Çocukların eğlenceli ve keyifli bir hafta sonu tatili geçirmeleri için belediye olarak tüm hazırlıkları yaptıklarını aktaran Kayalar, şunları kaydetti: “Özdere Orta Mahalle Gençlik Parkı’mızda gerçekleşecek şenliğimizde, çocuklarımız şişme oyun parklarıyla eğlenirlerken, gün boyu çeşitli etkinliklerle eğlenceli bir pazar günü aktivitesi yapmış olacaklar.”

Şenlikte ücretsiz dağıtılacak sokak lezzetleriyle, çocukların eski zamanlardaki lezzetleri tekrardan tadacaklarını belirten Kayalar, “Şenlik alanımızda gün boyu ücretsiz pamuk şeker ve macun şekeri dağıtılarak çocuklarımıza eski sokak kültürünü tekrardan yaşatmayı amaçlıyoruz. Çocuklarımız geleneksel lezzetleri tadarlarken ücretsiz dağıtacağımız 5 bin uçurtma ile de hayallerini gökyüzüne taşımış olacaklar.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun