birgün

19° PARÇALI BULUTLU

Ufuk Akçekaya isimli şahıs "İmamoğlu'nu ben şikayet ettim" dedi, CİMER yalanladı

Tokatspor Kulübü Başkanı Ufuk Akçekaya, türbe ziyaretinde ellerini arkadan bağladığı için şikayet edilen ve hakkında inceleme başlatılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu kendisinin şikayet ettiğini söyledi. Cumhurbaşkanlığı'ndan açıklamaya yalanlama geldi.

GÜNCEL 06.05.2021 21:11
Ufuk Akçekaya isimli şahıs "İmamoğlu'nu ben şikayet ettim" dedi, CİMER yalanladı
Abone Ol google-news

Tokatspor Kulübü Başkanı Ufuk Akçekaya, türbe ziyaretinde ellerini arkadan bağladığı için hakkında inceleme başlatılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu şikayet eden kişinin kendisi olduğunu iddia etti. Ancak Cumhurbaşkanlığı, bu kişinin böyle bir kaydının CİMER'de olmadığını açıkladı.

Sosyal medya hesabından yaklaşık 37 dakika yayın yapan Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya şikayeti kendisinin yaptığını iddia ederek, “2 gündür gündemi sarsan Ekrem İmamoğlu ile ilgili CİMER’e kim şikayet etti? Bunu açıklayacağım. Bugün de İmamoğlu açıklama yaptı. 2006 Eylül’de bir kere oturmuşluğum var. Ekrem İmamoğlu’nu CİMER’e şikayet eden benim. Ufuk Akçekaya yani Tokatspor FK başkanı. Aynı zamanda eğitimciyim. Benim hayatımı alt üst ettiler. 3 kişi bunlar. Bunların içinde Ekrem İmamoğlu da var” dedi.

Akçekaya, İmamoğlu’nu kendisine kumpas kurduğunu iddia ederek, bu yüzden şikayet ettiğini öne sürdü. Akçekaya ayrıca, “Türbe soruşturmasının kamuflaj olduğunu düşünüyorum” açıklamasını yaptı.

Instagram hesabından 37 dakikalık bir video paylaşan ve dosya numaraları veren Akçekaya'nın Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan ile AKP'li siyasetçilerle fotoğrafları dikkat çekti.

Videoda Erdoğan'a sevgisini ifade eden Akçekaya'nın AKP'den İstanbul milletvekili aday adayı olduğu da öğrenildi.

tokatspor-kulubu-baskani-ufuk-akcekaya-imamoglu-nu-cimer-e-ben-sikayet-ettim-873133-1.

CUMHURBAŞKANLIĞI'NDAN YALANLAMA

Cumhurbaşkanlığı İletişim Dairesi Başkanlığı Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Evren Başar, “Bu kişinin CİMER kayıtlarında böylesi bir başvurusu söz konusu değildir” açıklaması yaptı.

tokatspor-kulubu-baskani-ufuk-akcekaya-imamoglu-nu-cimer-e-ben-sikayet-ettim-873364-1.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçen yıl yaptığı türbe ziyareti sırasında elleri arkadan bağlı bir şekilde yürüdüğü sırada görüntülenmiş ve CİMER’e şikayet edildiği ortaya çıkmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol