birgün

22° AÇIK

Uğur Işılak'tan AKP'ye '1000 TL' tepkisi

Eski AKP milletvekili ve şarkıcı Uğur Işılak, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın müzisyenlere şartlı olarak 1000 TL yardım yapma sözüne tepki gösterdi.

GÜNCEL 15.12.2020 09:37
Uğur Işılak'tan AKP'ye '1000 TL' tepkisi
Abone Ol google-news

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Dombra” adlı meşhur seçim şarkısını yapan eski AKP Milletvekili Uğur Işılak, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından müzisyenlere destek amacıyla verilecek 1000 TL'ye tepki gösterdi.

Işılak, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından müzisyenlere destek amacıyla verilecek 1000 TL'yi sosyal medya hesabı Twitter üzerinden değerlendirdi.

Işılak, “Vusûlsüzlük usûlsüzlüktendir diye bir kelam-ı kibarımız var bizim. Kaş yapayım derken göz çıkarmak da bunun farklı bir boyutu. Demem o ki, lütufta bulunmak başka bir şey, omuz vermek başka. İnce ruhlular anlamıştır meramımızı; kabalara sözümüz yok” mesajını yayımladı.

ugur-isilak-tan-akp-ye-1000-tl-tepkisi-816886-1.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Koronavirüs salgını nedeniyle sanatçılara 1000 TL yardım vereceklerini açıklamıştı.

Ancak, bu bir proje haline getirilip sanatçıların MESAM ve benzeri meslek örgütlerine üye olmalarının yanı sıra, mesleğe dair bir anısıyla birlikte video çekmeleri de istendi. Öte yandan, uzunca bir kayıt sisteminin de olduğu belirtildi. Müzisyenler bu uygulamaya isyan etmişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol