birgün

20° AÇIK

Ukrayna'da askeri üniforma giyen Nagehan Alçı: Dava açacağım, yeter artık

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, eski Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko'yla röportaj yaptığı sırada 'askeri üniforma' giymesine yöneltilen eleştirilere yanıt verdi. Alçı, "Dondurucu soğukta çok üşüdüm, bunun üzerine Poroşenko’nun Başdanışmanı bana geçici olarak giymem için bu askeri montu getirdi, ben de giydim," dedi.

MEDYA 11.03.2022 11:04
Ukrayna'da askeri üniforma giyen Nagehan Alçı: Dava açacağım, yeter artık
Abone Ol google-news


Rusya'nın ABD ve NATO'yla yaşadığı gerilimde yeni bir perde açarak başlattığı Ukrayna'yı işgal hareketi iki haftayı geride bırakırken dünya genelinde gazeteciler, Kiev'den ülkelerindeki vatandaşlara yaşanan son durumla ilgili bilgileri paylaşıyor.

Türkiye'den giden son isim, Habertürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı oldu ve eski Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko'yla yaptığı röportaj sırasında 'askeri üniforma' giymesi tartışma yarattı.

Alçı, kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşımda havanın çok soğuk olması nedeniyle montu geçici olarak giydiğini ve öyle dolaşmadığını dile getirdi:

"Ukrayna Eski Devlet Başkanı Petro Poroşenko ile yaptığım özel röportaj esnasında aşırı soğuktan ötürü giydiğim mont ile ilgili spekülasyonlar yapılıyor. Bu konuda bir açıklama yapma ihtiyacı hissettim…

Poroşenko ile röportajı Kiev sokaklarında, eski Başkan ve ekibinin karargahı önünde yaptık. Ben de o dondurucu soğukta çok üşüdüm, bunun üzerine Poroşenko’nun Başdanışmanı bana geçici olarak giymem için bu askeri montu getirdi, ben de giydim. Yoksa bu üniforma ile dolaşmıyorum.

'YETER ARTIK'

Öte yandan ben bu işgal ve istila karşısında asla tarafsız değilim. Tüm kalbimle bir vatan savunması vermekte olan Ukrayna halkının yanındayım. Gazeteci işgal karşısında tarafsız olamaz. Fakat haberlerimi ve röportajlarımı da objektif yaparım, haber yansız, yorum hürdür.

Ukrayna’da yaptığım gazetecilik vesilesiyle bana yine fabrikasyon olduğunu bin kere açıkladığım twitlerle saldıran tüm sitelere ve kişilere de dava açacağım. Yeter artık! En son Ümit Özdağ’ın bana iftira saldırısında yine açıklamıştım. Buyrun o yazıyı okuyun."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol