birgün

4° HAFİF YAĞMUR

Ukraynalı tahıl patronu ve eşi, füze saldırısında hayatını kaybetti

Ukrayna'nın en büyük tahıl şirketi olan Nibulon'un sahibi Oleksiy Vadatursky ve eşi Raisa Vadaturskaya, Rus ordusunun Mıkolayiv kentine düzenlediği saldırıda hayatını kaybetti. Zelenski'nin danışmanı Podolyak, “İyi düşünülmüş ve planlanmış bir cinayet” dedi.

DÜNYA 01.08.2022 10:36
Ukraynalı tahıl patronu ve eşi, füze saldırısında hayatını kaybetti
Abone Ol google-news

Rus ordusunun saldırılarında Ukrayna'nın en büyük tahıl şirketi olan Nibulon'un sahibi Oleksiy Vadatursky ve eşi Raisa Vadaturskaya hayatını kaybetti.

Vadatursky’nin gece saatlerinde Rus ordusunun Mıkolayiv’e düzenlediği saldırıda hayatını kaybettiği ifade edildi.

Mıkolayiv Valisi Vitaliy Kim, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 74 yaşındaki Vadatursky ve eşinin ölümünü doğrulayarak, Vadatursky’nın ‘tarım ve gemi inşa endüstrisinin gelişimine olan katkısının paha biçilemez olduğunu’ ifade etti.

“PLANLANMIŞ BİR CİNAYET”

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski'nin danışmanı Mikhail Podolyak ise Vadatursky’nın ölümünü “önceden tasarlanan bir cinayet" olarak nitelendirerek, "Vadatursky'nin ölümü bence bir kaza değil, iyi düşünülmüş ve planlanmış bir cinayettir" dedi.

Podolyak ayrıca, Ruslar tarafından fırlatılan füzenin doğrudan eve değil Ukraynalı tahıl tüccarı Vadatursky'nin yatak odasını vurduğuna dikkat çekti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol