birgün

24° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 02.08.2021 00:33

Ülke yanarken AKP ‘espri’ peşinde: Önce paylaştılar, sonra sildiler

AKP İstanbul İl Örgütü'nün resmi Twitter hesabı sosyal medyadan büyük tepki çeken bir 'Katar' paylaşımı yaptı. Paylaşım daha sonra silindi.

Ülke yanarken AKP ‘espri’ peşinde: Önce paylaştılar, sonra sildiler

Ülkede 5 gündür devam eden ve bir türlü yeterli müdahaleler yapılamadığı için kontrol altına alınamayan yangınlara ilişkin AKP'den tepki çeken bir paylaşım geldi.

Katar'dan yangınlara ilişkin Türkiye'ye gelecek arama kurtarma ekipleri haberini paylaşan AKP İstanbul İl Örgütü, Kılıçdaroğlu'nu etiketleyerek "Katarlı itfaiyeciler Türkiye'de sınavsız yangın söndürecekmiş" ifadesini kullandı.

ulke-yanarken-akp-espri-pesinde-once-paylastilar-sonra-sildiler-905215-1.

Ülkede yetersiz müdahale ve araç gereç nedeniyle söndürülemeyen yangınlar can yakmaya devam ederken yapılan bu paylaşım sosyal medyada büyük tepki çekti.

CHP ise, AKP’nin paylaşımına karşılık “Ülke yandı, Ak Parti #Kataristan savunmasında. Yitip giden canlardan, yanıp kavrulan memleketimizden utanın, beceriksizler!” dedi.

AKP İstanbul İl Örgütü, tepkilerin ardından paylaşımı sildi.

CHP ise, tweetin silinmesi üzerine şunları paylaştı:

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol