birgün

9° PARÇALI BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 16.08.2017 15:43

Ülkenin en büyük gençlik festivali olmaya aday festival: Benim Festivalim

17 Eylül 2017 Pazar günü, KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek olan Benim Festivalim,“Duman, Büyük Ev Ablukada, Flört, Son Feci Bisiklet, Hayat Meyal ve Ansızın Bi’İnfilak” ile KüçükÇiftlik Park’ta 21 yaş altı gençlere unutamayacağı bir gün yaşatacak.

Ülkenin en büyük gençlik festivali olmaya aday festival: Benim Festivalim

Temel amacı liseli gençlere hayatlarında kullanabilecekleri güzel deneyim ve beceriler kazandırmak olan, gençlerin vazgeçilmezi olmaya aday gençlik festivali “Benim Festivalim”, birbirinden güzel sahne performanslarıyla gençleri coşturacak. Gün boyu sürecek yaratıcı atölyelerden sektör profesyonelleri ile söyleşilere, inovatif teknolojik aktivitelerden spor faaliyetlerine ve sosyal sorumluluk projelerine kadar birçok dalda içeriğin yer alacağı festival, 17 Eylül’de Kültür Üniversitesi ana sponsorluğu ve URU organizasyonu ile KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek.

Türkiye’nin en sevilen rock grupları arasında yer alan Duman, en son yayımladıkları, içerisinde elektronik öğeler taşıyan ‘Fırtınayt’ serisi ile Büyük Ev Ablukada, retro sounduyla festivallerimizin favori müzik grubu Flört, yeni nesil alternatif müziğin en önemli temsilcilerinden Son Feci Bisiklet, alternatif rock müziğin çiçeği burnunda gruplarından Hayat Meyal ve 2015 yılında yayımladıkları şarkılar ile kısa sürede adlarından söz ettirmeyi başaran grup Ansızın Bi’ İnfilak festivalde sahne alacak.

Gün boyu temponun hiç dinmeyeceği festivalin sunumunu ise en sevilen youtube kanalları arasında gösterilen ‘Stolk’ programının sunucusu İbrahim Selim yapacak.

Kapı Açılış: 13:00

“KüçükÇiftlik Park” hakkında:

17’nci yüzyıldan bu yana mesire alanı, gazino, lunapark olarak kullanılan şehrin eğlence mirası KüçükÇiftlik Park, bugün tam donanımlı bir kültür sanat ve eğlence merkezidir. Stevie Wonder, Portishead, Neil Young, Tony Bennett, Faith No More, Faithless, Lana Del Rey, Elton John, Scorpions, Fatboy Slim, Iron Maiden, Deep Purple, Darkside, David Guetta gibi onlarca dünyaca ünlü ismi ağırlayan KüçükÇiftlik Park, konserlerin yanı sıra şehirdeki festivallerin büyük çoğunluğuna ev sahipliği yapıyor; kurumsal etkinlikler, sergiler, tasarım-alışveriş etkinlikleri ve sosyal sorumluluk projelerine alan desteği sağlıyor. Türkiye'nin en büyük sahnesine sahip olan KüçükÇiftlik Park, 17 bin kişi kapasiteli ana alanın yanı sıra iki binmetrekarelik bahçesiyle de etkinlik deneyiminin en üst düzeyde yaşanması içinçalışıyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol